Panel logowania
Login:
Hasło:

Rodzaje opakowań

Strona główna -> Wpisy -> Rodzaje opakowań

Rodzaje opakowań

Opakowania mogą być wykonane z różnych tworzyw - szkła, metalu, papieru, folii, tworzyw sztucznych.

Wybór konkretnego opakowania jest zależny od tego co zamierzamy w nim przechowywać. Wybór opakowania to także działka marketingu i promocji określonego przedmiotu. Produkty ładnie zapakowane sprzedają się w sklepach znacznie lepiej niż te, które nie posiadają atrakcyjnego opakowania. Przy zakupie zwracamy uwagę na kształt opakowania, materiał, z którego jest wykonany,a nawet kolor.
Kolor opakowania określonego towaru może oddziaływać odpowiednio na zmysły i percepcję. Wykorzystując barwy można oddziaływać zarówno na wzrok, jak i smak czy zapach. Nie bez powodu płyny do naczyń nierzadko zapakowane są w butelki z motywem żółtej cytryny (świeżość, rześkość) czy błyszczących się naczyń. Marki posiadają swoje własne kombinacje kolorystyczne, które ułatwiają identyfikacje produktów na półkach sklepowych. Gdyby produkt wyglądał inaczej w reklamie telewizyjnej, a inaczej w sklepie, to pewnie niewiele osób zwróciłoby na niego uwagę. Jeśli kolor opakowania jest zgrany z produktem,tworzy z nim pewnego rodzaju harmonię, jest duża szansa, że klient zdecyduje się go kupić.
Ludzie poszukują takich opakowań produktów, które będą atrakcyjne wizualnie, a przy tym funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Faktem jest jednak, że klienci nie zawsze kupują tylko to, czego potrzebują, ale często również to, co przyciągnie ich wzrok. 

Inne wpisy

Oryginalny sposób na zapakowanie prezentu lub zareklamowanie firmy. Dowiedz się więcej z naszego artykułu. / wiecej
Wśród różnorodnych rodzajów opakowań znajdują się coraz to modniejsze opakowania w stylu Big Bag. Big Bag to nic innego jak swego rodzaju olbrzymie worki, które to przydają się znakomicie wtedy kiedy mamy do czynien / wiecej
Kiedy stoisz przed koniecznością przetransportowania bardzo dużej ilości produktów sypkich powinieneś posiadać w tej kwestii przede wszystkim stosowne rodzaje opakowań, które są w praktyce bardzo istotne, gdyż chronią przechow / wiecej